Obecní Knihovna Rapotín

Na pozvání cara ZRUŠENO

plakát

Bohužel kvůli současné situaci je přednáška zrušena a někdy příští rok se uskuteční. Děkuji za pochopení.

Historička Dagmar Martinková je potomek volyňských Čechů v druhé generaci. Je autorkou mnoha odborných článků, několika publikací a výstav. Více jak deset let aktivně pracuje ve Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a šestým rokem je celorepublikovou předsedkyní spolku.

Na místě bude možnost zakoupení nové knihy "Na pozvání cara". Kniha na dvě stě padesáti stranách mapuje příběh volyňských Čechů na ruské, polské, sovětské a ukrajinské Volyni. Cílem knihy je popsat zásadní období v životě vol. Čechů a významné historické okamžiky na základě osobních vzpomínek a výpovědí, zápisů v kronikách, novinových článků v kontextu archivních dokumentů a historické literatury. Zachycuje životní osudy volyňských osobností, legionářů, příslušníků zahraničních armád atd. Kniha má bohatý dokumentační a fotografický aparát.

Účast na akci bude za dodržení platných hygienických opatření.

Datum vložení: 29. 10. 2021 14:42
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2021 11:37